Drewno
4.jpg

Moda na wykorzystywanie drewna w nowoczesnych wnętrzach trwa już od kilku lat. Zaczynając od systemu skandynawskiego- funkcjonalnego i prostego wnętrza z wyraźnie zaznaczoną strukturą drewna do chętnie wykorzystywanego dzisiaj stylu loftowego, gdzie obok betonów i cegieł pojawia się drewno często w surowej formie. Warto więc poznać bliżej charakterystykę tego materiału, a także sposoby jego pielęgnacji aby cieszyć się jego urokiem i trwałością przez lata.

Drewno to niewątpliwie ponadczasowy materiał wykorzystywany w produkcji mebli i dodatków. 

Jego największą zaletą jest uniwersalność. W zależności z czym zostanie zestawione może dodać wnętrzu przytulności i ciepła, a drugiej strony podkreślić surowy styl. Kolejnym atutem drewna jest jego wytrzymałość Dzięki temu z drewna można wykonać niemal każdy element wystroju i wykończenia zaczynając od schodów, podłóg i drzwi, przez stoły, krzesła i szafy po ramy obrazów i półki. 

Rodzaj użytego materiału warunkuje jego przeznaczenie. W naszej pracy wykorzystujemy najczęściej dąb i ... z uwagi na ich twardość. Wykonane z nich dodatki i meble zachowują swój kształt przez lata. Dodatkowo piękna ciepła barwa czyni je uniwersalnym dodatkiem do każdego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że nierównomiernie rozłożone słoje drewna czynią każdy wykonany z tego materiału mebel unikatowym- nie da się stworzyć dwóch mebli o identycznym przebiegu i barwie słojów. Należy to wziąć pod uwagę przy składaniu zamówienia. 

Aby dodatkowo zadbać o trwałość drewnianych produktów warto pamiętać o prawidłowej ich pielęgnacji. Każdy produkt pokrywany jest odpowiednim środkiem konserwującym, dlatego samodzielne impregnowanie produktu nie jest wskazane. Najlepszym sposobem pielęgnacji jest przetarcie mebli miękką, wilgotną ściereczką a następnie ponowne przetarcie powierzchni suchą ściereczką. Należy także uważnie przeczytać etykietę używanego produktu do czyszczenia i pielęgnacji. Nie należy nakładać produktu bezpośrednio na powierzchnię mebla. Warto zadbać także o podkładki pod gorące naczynia czy podkładkę pod kartkę na której notujemy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.